Zdalne sterowanie kotłem c.o.

Nowoczesne kotły c.o. na paliwa stałe, to wygoda, o jakiej jeszcze parę lat temu można było tylko pomarzyć. Instalując w domu nowoczesny kocioł c.o. z podajnikiem, nie tylko zaoszczędzimy czas na dokładaniu do pieca, ale również będziemy mogli wszystkie parametry jego pracy kontrolować przez internet. Zdalne sterowanie kotłem stało się rzeczywistością – w taką wygodę warto zainwestować.

Czasy, w których użytkownik musiał 3 razy dziennie dokładać opału do kotła c.o. na paliwo stałe już dawno minęły. Dziś mamy do dyspozycji szeroki asortyment kotłów z podajnikiem, które wymagają obsługi nawet raz w tygodniu. Minęły już również czasy, w których wszelkie parametry pracy kotła trzeba było kontrolować i zmieniać na miejscu. Dziś, bez względu na to, czy jesteś w domu, w pracy, na wycieczce, czy za granicą – możesz kontrolować temperaturę w swoim domu i w razie potrzeby zmieniać ustawienia kotła. Wystarczy Ci do tego tylko urządzenie z dostępem do internetu. Zdalne sterowanie kotłem jest nie tylko bardzo wygodne, ale również proste i intuicyjne. W ten sposób działają np. najwyższej klasy sterowniki Tigra i Negros, które współpracują z modułem internetowym, gwarantując komfort użytkowania i sterowania ogrzewaniem domu z każdego miejsca na ziemi.

Nowoczesne sterowniki z modułem internetowym

Nowoczesne kotły c.o. na paliwa stałe wyposażone są w zaawansowane sterowniki, które kontrolują pracę kotła. Poprzez podłączenie zewnętrznego modułu internetowego, możliwe jest rozszerzenie możliwości kontroli sterownika. Moduł WiFi pozwala na skuteczny nadzór, kontrolę i regulację pracy kotła poprzez sieć. Moduł WiFi firmy Kom-Ster współpracuje z regulatorami Tigra i Negros, umożliwiając internetową kontrolę ogrzewania w całym domu. Użytkownik może wówczas z dowolnego miejsca, w prosty sposób sprawdzić parametry pracy urządzenia poprzez wygodny panel www lub aplikację na telefon. Dostęp do panelu klienta chroniony jest przy wykorzystaniu najnowszych technologii, dzięki czemu mamy pewność, że nikt bez naszej wiedzy nie zmieni ustawień kotła.

Sterowanie ogrzewaniem domu na odległość

Zdalne sterowanie kotłem to przede wszystkim połączenie wygody i oszczędności. Przydać może się np. podczas dłuższych nieobecności w domu. Wyjeżdżając na jakiś czas warto np. obniżyć temperaturę w mieszkaniu tak, aby zmniejszyć zużycie paliwa. Planując powrót do domu, wystarczy włączyć aplikację w telefonie z Androidem (lub panel www) i zmienić parametry pracy kotła – dzięki temu wrócimy do ciepłego domu, z gorącą wodą. Moduł WiFi firmy Kom-Ster, współpracując ze sterownikami Tigra i Negros pozwala na wygodne zarządzanie temperaturą w całym domu – nie ważne, czy jesteś u sąsiada, czy za granicą.

Zdalne sterowanie kotłem – zalety

Nowoczesne kotły c.o. to przede wszystkim wygoda i komfort użytkowania. Moduł internetowy umożliwia sterowanie temperaturą w domu niemal z każdego miejsca na świecie. Wszystko zaprojektowane jest tak, aby obsługa była jak najbardziej intuicyjna. Do kontroli sterownika nie potrzeba specjalnego wykształcenia, ani nawet przeszkolenia. Panel www i aplikacja mobilna posiadają proste w obsłudze, ale rozbudowane i zaawansowane funkcjonalności, które pozwalają na idealne ustawienie parametrów pracy kotła do preferencji cieplnych użytkownika. Zdalne sterowanie kotłem to wreszcie możliwość bardziej oszczędnej pracy instalacji c.o., a także możliwość zdalnej konfiguracji i parametryzacji przez firmy serwisowe.


Producent: Kom-Ster


Do pobrania:

Instrukcja obsługi Moduł Internetowy (464 KB) powrót

Najczęstsze pytania

Porady fachowców

Wymiana i konserwacja

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.