Kontakt:

Biuro:

ul. Poniatowskiego 11A,

63-300 Pleszew

(62) 720 68 58

Dział serwisu:

(62) 741 64 58

Ekogroszek

Wyegzekwowanie z węgla kamiennego wszystkiego co najlepsze, przyczyniło się do wyprodukowania ekogroszku. Jest to biopaliwo stałe, wytwarzane z węgla najczęściej wydobywanego z kopalni głębinowych. Wyróżnia się zdecydowanie mniejszą zawartością substancji takich jak woda lub tlenki siarki oraz substancji niepalnych. W porównaniu do innych paliw cechuje się wysoką kalorycznością od 24, aż do 28 MJ/kg. Należy uważać na pochodzenie ekogroszku, ponieważ nie brakuje tańszych zamienników nie spełniających jednocześnie norm postawionych przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla. Tym samym nie możemy liczyć na porównywalną kaloryczność, a także minimalny odsetek pozostawianego odpadu.

Zalety ekogroszku

Ekologiczny węgiel kamienny. Czy to jest w ogóle możliwe? Specjalistyczna obróbka naszego „czarnego złota” pokazuje, że jak najbardziej. Oprócz tego, że surowiec naturalny przechodzi dokładne badania, to dodatkowo jest ekonomicznym rozwiązaniem ogrzewania budynków.

Najważniejsze zalety ekogroszku:

  • niska cena – waha się w granicach 0,70 do 0,80 złotych za kilogram. W przeliczeniu na sezon grzewczy, tańszy od ekogroszku jest tylko miał. Pozostałe paliwa wymagają dopłaty od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych w ciągu roku.
  • wysoka kaloryczność – większa niż 24 MJ/kg
  • niski procent popiołu – od 5 do max. 15% popiołu, w zależności od jakości kupionego ekogroszku
  • niski wskaźnik substancji szkodliwych dla środowiska – w tym tlenków siarki, dwutlenku węgla, a przy użyciu w naszych kotłach, obniża się zawartość węglowodorów, pyłów, oraz dioksyn.
  • niski wskaźnik wilgotności – wynosi około 5%

Kotły na ekogroszek

Optymalna granulacja ekogroszku wahająca się między 5, a 25 milimetrami, przyczynia się do bardzo elastycznego dopasowania do naszych kotłów. Nadaje się jako paliwo w przypadku tradycyjnych kotłów rusztowych, a nawet kuchni węglowych. Jednak najlepsze parametry spalania, ekogroszek uzyskuje w dedykowanych ku temu specjalnych kotłach. Nasze w pełni zautomatyzowane kotły na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym, posiadają wszystkie elementy wymagane do bezpiecznego oraz efektywnego spalania paliwa stałego. Jest to piec gwarantujący pełną wygodę i komfort jego obsługi. Wystarczy zasypać zasobnik na okres około tygodnia, a całą pracę za nas wykonuje podajnik.

Oczywiście nasze kotły są wyposażone we wszelkie zawory bezpieczeństwa, jak i również czujniki temperatury. Należy pamiętać, że zasypując nasze piece z podajnikiem ekogroszkiem, warto pozostać mu wiernym. Mieszanie tego stałego paliwa innymi węglami okaże się bardzo niekorzystne. Przede wszystkim zwiększamy eksploatację i prawdopodobieństwo wystąpienia awarii kotła. Natomiast samo ogrzewanie przestaje być tak efektywne, jak w przypadku spalania samym ekogroszkiem.

powrót

Najczęstsze pytania

Porady fachowców

Wymiana i konserwacja

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.