Palnik R10 Mini - (5 klasa) Ecodesign


Wybierz moc:

Cena od:

1790 PLN Sugerowana cena detaliczna brutto

stan magazynowy: 1 szt.
czas realizacji: 4dni
Kod EAN:
Kod producenta:
Zamawiam Kup na raty
Zamów teraz! 604 814 414

* Palnik dostępny wyłącznie z licencją kotłów KWPR LIDER 5 i 6

R10 MINI to palnik retortowy o mocy 6-15 kW, produkowany specjalnie dla najnowocześniejszych na rynku kotłów 5-klasy z certyfikatem Ecodesign KWPR LIDER 5 w wersji MINI, czyli o mocy 7 kW oraz KWPR LIDER 6 o mocy 14 kW. Palnik ten posiada wszystkie najlepsze cechy swojego poprzednika, jednak został udoskonalony dla grupy kotłów MINI i LIDER 6, by być jeszcze bardziej efektywnym i ekonomicznym w użytkowaniu.

Palnik R10 MINI - budowa

Niezawodna konstrukcja R10 MINI oparta jest na sprawdzonej od lat idei palnika retortowego z podajnikiem ślimakowym. R10 posiada zmodernizowany system napowietrzania paleniska oraz od nowa zaprojektowaną specjalnie dla siebie komorę powietrzną, dzięki czemu palenisko jest równo napowietrzane. Zmieniła się również sama korona żeliwna paleniska. Brak ściątych boków oraz odpowiednia wysokość rantu pozwala na równomierne rozkładanie się popiołu dookoła paleniska dzięki czemu proces spalania jest tu maksymalnie wydajny, a użytkowanie kotła z takim palnikiem wyjątkowo ekonomiczne.

Proces spalania w R10 MINI

Paliwo trafia ze zbiornika do palnika dzięki podajnikowi ślimakowemu, którego ilość obrotów reguluje sterownik mikroprocesowy, zależnie od zmian wydajności cieplnej kotła. Ruch ślimaka przesuwa opał na ruszt paleniska. Okrągłe żeliwne palenisko R10 MINI nie posiada części ruchomych, więc doskonale sprawdza się przy spalaniu ekogroszku. Paliwo zostaje rozsypane równomiernie w tyglu, a następnie na ruszcie dopalającym. W ten sposób tworzy się podzielony na strefy spalania kopiec opału, do którego w sposób innowacyjny dostarczane jest powietrze. Opał przechodzi wszystkie fazy spalania:

 • suszenie i podgrzewanie,
 • wydzielanie lotnych części,
 • spalanie koksu,
 • redukcja tlenu,
 • wypalanie się węgla z żużlu.
   

MINI palnik do MINI kotła dla MAXI oszczędności

R10 MINI należy do najefektywniejszych na rynku palników przeznaczonych do spalania ekogroszku. To szczególnie atrakcyjne cenowo rozwiązanie dla użytkowników palących w piecu wyłącznie ekogroszkiem. Palnik ten zaprojektowano specjalnie do kotłów o mniejszej mocy, czyli 7 kW kotłów 5-klasy z certyfikatem Ecodesign. Nie jest to co prawda palnik uniwersalny, jednak jego niezawodna i sprawdzona konstrukcja, a także wysoka jakość materiałów, z jakich jest wykonany sprawiają, że R10 MINI należy do palników bezawaryjnych, które cieszą się niesłabnącą popularnością.

Podajnik palnika R10 MINI posiada w standardowym wyposażeniu przyłącze do „strażaka”. Ten termiczny zawór przelewowy montuje się bezpośrednio na rurze podajnika, by chronić przed cofaniem się płomienia do zbiornika opału w sytuacjach awaryjnych, takich jak brak napięcia w sieci, zaburzający pracę regulatora kotła. Podadto zachowano rozwiazanie, które dodatkowo podtrzymuje ślimak od strony motoreduktora dzięki czemu wał przekładni nie jest narażony na uszkodzenia podczas naprężeń ślimaka. 


Zestaw zawiera:

 • kompletny podajnik gotowy do montażu i pracy,
 • uszczelki pod dmuchawę i zbiornik,
 • kabel zasilający motoreduktor,
 • stopka poziomująca,
 • deflektor,
 • instrukcja obsługi,
 • karta gwarancyjna,
 • śruby montażowe.

Palnik spełnia wymagania dyrektyw UE i norm: 2006/42/WE - Maszyny (MD), 2006/95/WE - Nsikie napięcie (LVD), 2004/108/WE - Kompatybilność elektromagnetyczna (EMC) Bezpieczeństwo - PN-EN 12100-1:2005, PN-EN 12100-2:2005, PN-EN 1050:1999, PN-EN 954-1:2001

Produkt oznaczony jest znakiem CE.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego oraz zmian cen.

 

Spalane paliwa:

Węgiel kamienny sortyment groszek energetyczny (paliwo podstawowe):

 • Wartość opałowa: min. 26000 kJ/kg
 • Granulacja: poniżej 25 mm
 • Maksymalna ilość miału: 15%
 • Wilgotność maksymalna: do 10%
 • Zawartość popiołu: do 4-8%
 • Temperatura stapiania się popiołu (punkt płynięcia): nie mniej niż 1200°C-1250°C

Zalecane jest stosowane węgla o niewielkich lub średnich zdolnościach koksowania, jak typ 31 lub typ 32 o zawartości części lotnych powyżej 30%. Stosowanie węgla typu 33 (koksujących) i typu 34 (silnie koksujących) nie jest zalecane. Istotnym parametrem stosowanego paliwa jest jego wilgotność, która nie powinna przekraczać 10%.

r10 mini

 

 Moc   6-15 kW
A mm 205
B mm 260
C mm 230
D mm 370
E mm 170
F mm 200
G mm 205
H mm 275
I mm 260
J mm 700

 

Okrągłe żeliwne palenisko 

Głowica palnika posiada jeden poziom dysz napowietrzających. Dzięki okrągłej konstrukcji paleniska i wyeliminowaniu części ruchomych urządzenie idealnie sprawdza się przy spalaniu ekogroszku. Żeliwną część można łatwo zdemontować co znacznie ułatwia czyszczenie i konserwację.

Bieg wsteczny (lewe obroty) silnika

Podajnik standardowo wyposażony jest w motoreduktor z funkcją biegu wstecznego. W przypadku zablokowania się ślimaka, funkcja ta (lewe obroty) umożliwia jego odblokowanie bez konieczności demontażu palnika lub innych jego elementów. 

Zabezpieczenie motoreduktora

Standardowo podajnik wyposażony jest w tradycyjny klin (śrubę z pełnym gwintem 6”), który chroni motoreduktor przed przegrzaniem lub uszkodzeniem.

Dolna wyczystka głowicy palnika

Głowica podajnika (palenisko) posiada tzw. dolną wyczystkę. W przypadku dużych zanieczyszczeń wynikających z ciągłego użytkowania lub podczas okresowej konserwacji, dolna wyczystka umożliwia nam w szybki sposób opróżnić wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

Przyłącze układu zalewowego (strażaka)

Rura ślimaka posiada mufę do zamontowania termicznego zaworu przelewowego. Chroni on przed cofnięciem się płomienia do zbiornika paliwa, działając niezależnie od regulatora kotła. W przypadku dostania się płomienia rura ślimaka zalewana jest wodą. Szczegóły »

Boczne wyczystki rury ślimaka

Dodatkowe wyczystki (lewa i prawa) znajdują się również na ramce mocującej zbiornik na opał. Wyczystki pełnią funkcję głównie praktyczną. Pozwalają w szybki sposób opróżnić zbiornik na opał, np. podczas wymiany ślimaka lub w podczas okresowej konserwacji podajnika.

 

 

 

Powrót

Najczęstsze pytania

Porady fachowców

Wymiana i konserwacja

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.