Palnik PELLET-ON - (5 klasa) Ecodesign


Wybierz moc:

Cena od:

4300 PLN Sugerowana cena detaliczna brutto

stan magazynowy: 5 szt.
czas realizacji: 3dni
Zamawiam Kup na raty
Sprawdź jak zamówić produkt

UWAGA! Palnik dostępny wyłącznie w zestawie (sterownik, dmuchawa, rura podawcza ze ślimakiem i silnikiem oraz rurą elsatyczna spiro) lub z licencją kotła KW ECO-LIDER. 

PELLET-ON to nowoczesne i automatyczne urządzenie, które jest doskonałą alternatywą dla palników gazowych, węglowych lub olejowych, umożliwiając generowanie energii cieplnej przez spalanie granulatu pochodzenia roślinnego typu pellet w trybie ciągłym.

Palnik na pellet PPW PELLET-ON – nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie

Zalet związanych ze stosowaniem pelletu do ogrzewania domów oraz budynków użytkowych jest wiele. Zalicza się do nich między innymi niskie koszty produkcji energii cieplnej oraz przyjazność w stosunku do otaczającego nas środowiska. W trosce o ekologię, a także ekonomię, doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników stosujących do ogrzewania budynków pellet może okazać się prezentowany palnik na pellet PELLET-ON. Urządzenie to umożliwia spalanie zarówno pelletu bardzo dobrej jakości, jak i pelletu o jakości nieco gorszej.

Palnik pellet-on

Automatyczne zasilanie i spalanie

Głównym zadaniem palnika na pellet PELLET-ON jest automatyczne zasilanie i spalanie paliwa oraz generowanie energii cieplnej w specjalnej głowicy, która wykonana jest z blachy żaroodpornej – blacha odporna jest na temperaturę do 11000C. Możliwe jest w nim spalanie pelletu o uziarnieniu 6 mm, jak i 8 mm, w tym także trudniejszych pelletów, do których zalicza się np. agropellet. Moc oferowanego palnika na pellet w zależności od wersji wynosi 8-14 i 18-25 kW.

Grawitacyjne dozowanie paliwa do głowicy spalającej

Prezentowany palnik na pellet PELLET-ON to wysokiej jakości produkt, który wyposażony został w układ sterowania umożliwiający regulację wydajności w pewnym zakresie mocy poniżej znamionowej, np.: moc minimalna, średnia lub maksymalna. Palnik PELLET-ON to automatyczny ślimakowy podajnik pelletu z grawitacyjnym dozowaniem paliwa do głowicy spalającej (tzw. system wrzutowy) oraz z okresowym i ręcznym czyszczeniem osadów po spaleniu. Palnik dostarczany jest razem z podajnikiem paliwa, sterownikiem, rurą elastyczną spiro oraz wsypem paliwa z klapką p-pożarową – podłączony jest przewodem z regulatorem elektronicznym. Element ten steruje procesem spalania – dzięki niemu możliwe jest automatyczne rozpalanie, czyszczenie dysz, a także grzanie oraz wygaszanie. Szybkie rozpalanie możliwe jest dzięki zapalarce, poza tym produkt posiada również deflektor kierunkowy, który dopala cząsteczki lotne – nad paleniskiem znajduje się blacha, która nadaje płomieniu kierunek.

Najlepsza i najprostsza konstrukcja palnika na rynku

PELLET-ON to proste w montażu urządzenie charakteryzujące się solidną i bezawaryjną konstrukcją, którą stanowią mocne elementy stalowe. Na uwagę zasługuje również blacha paleniska (nie występują tutaj ruchome elementy paleniska) oraz inne elementy, które wykonane są ze stali żaroodpornej. Czyszczenie komory paleniskowej odbywa się ręcznie – ręczne czyszczenie nie zajmuje użytkownikowi więcej niż 2-3 minuty. Znajdujący się w ofercie palnik na pellet nie wymaga stałej obsługi oraz częstego czyszczenia – nie wykonuje się go częściej niż raz w tygodniu. Palenisko 5 generacji zapewnia natomiast dużą czystość spalin. Niewątpliwą zaletą palnika na pellet PELLET-ON jest również szybki i łatwy dostęp do wszystkich jego elementów, a także do części zamiennych takich jak zapalarka, dmuchawa, czy też płyta sterująca. Palnik PELLET-ON ma również miejsce na czujnik z fotokomórką.

Z uwagi na bardzo prostą i lekką konstrukcję, palnik montowany jest w przednich drzwiczkach kotła c.o. za pomocą czterech śrub montażowych. 

Zestaw zawiera:

 • palnik PELLET-ON,
 • mikroprocesorowy sterownik,
 • dmuchawę,
 • rurę podawczą wraz ze ślimakiem i silnikiem,
 • rurę elastyczną spiro ok. 1mb,
 • instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. 

Palnik spełnia wymagania dyrektyw UE i norm: 2006/42/WE - Maszyny (MD), 2006/95/WE - Niskie napięcie (LVD), 2004/108/WE - Kompatybilność elektromagnetyczna (EMC) Bezpieczeństwo - PN-EN 12100-1:2005, PN-EN 12100-2:2005, PN-EN 1050:1999, PN-EN 954-1:2001

Produkt oznaczony jest znakiem CE.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego oraz zmian cen.
 

Palnik przeznaczony jest do spalania wszystkich rodzajów pelletu (pełnowartościowych jak i mniej kalorycznych) z uwagi na to, że nie posiada ruchomego rusztu, który może ulec awarii w wyniku działania kleju lub innych związków chemicznych wykorzystywanych przy produkcji pelletu. Pellet pełnowartościowy powinien być wolny od trocin i kurzu, mieć twardą konsystencję oraz dobrą znormalizowaną jakość:

 • Wartość opałowa: 17000-18000 kJ/kg
 • Granulacja: średnica 6 mm (zalecana)
 • Wilgotność maksymalna: do 10%
 • Długość: 10-30 mm
 • Zawartość popiołu: ± 1%
 • Gęstość nasypowa: 650-700 kg/m3

Właściwy wybór typu i gatunku paliwa zapewnia:

 • bezawaryjną pracę palnika i kotła,
 • wyższą sprawność pracy i oszczędność paliwa rzędu do 15% w porównaniu do paliwa gorszej jakości,
 • ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych związków chemicznych.


UWAGA! Stosowanie innego rodzaju paliwa oraz zawierającego ponad 10% wilgotności jest zabronione. W przypadku paliwa o gęstości nasypowej niższej niż 600 kg/m3 urządzenie może mieć trudności z uzyskaniem mocy nominalnej.

 Rysunek techniczny

Moc   8-14 kW 18-25 kW
A mm 350 350
B mm 270 270
C mm 450 450
D mm 175 175
E mm 270 270

Otwór mocujący palnik w drzwiczkach kotła. Po prawej stronie przykładowy montaż (widok zewnętrzny). 

Rysunek 3 palnik pelleton

A mm 240
B mm 220
C mm 200
D mm 230

 

Powrót

Najczęstsze pytania

Porady fachowców

Wymiana i konserwacja

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.