KW ECO-LIDER (PELLET)


Wybierz moc:

Cena od:

9100 PLN Sugerowana cena detaliczna brutto

stan magazynowy: 9 szt.
czas realizacji: 2dni
Zamawiam Kup na raty
Sprawdź jak zamówić produkt

Inwestycja w kocioł centralnego ogrzewania, którego zadaniem jest wytwarzanie, a także równomierne rozprowadzanie ciepła do pomieszczeń, to jedna z ważniejszych decyzji, jaką należy podjąć przy remoncie, czy też budowie domu. O wyborze właściwego kotła decyduje między innymi jego funkcjonalność. Kocioł c.o. KW ECO-LIDER to bardzo proste w obsłudze i niezwykle ekonomiczne urządzenie, które znajduje zastosowanie w różnego rodzaju instalacjach grzewczych, poza tym podlega dofinansowaniu.

Kocioł c.o. KW ECO-LIDER – szerokie zastosowanie

Prezentowany kocioł wodny c.o. typu KW ECO-LIDER na paliwo stałe Ecodesign PN-EN 303-5:2021-09 to urządzenie wyposażone w palnik PELLET-ON, który umożliwia szybkie i sprawne spalanie pelletu o uziarnieniu 6 mm. Posiada również wysokiej klasy układ automatycznej regulacji i sterowania procesem spalania, który zapewnia płynną regulację wydajności cieplnej kotła, a także uzyskanie temperatury wylotowej wody zgodnie z potrzebami użytkownika. KW ECO-LIDER to produkt o szerokim zastosowaniu – doskonale sprawdzi się zarówno w instalacjach grzewczych znajdujących się w budynkach mieszkalnych, jak i w pawilonach handlowych. Wykorzystać go można także w instalacjach znajdujących się w warsztatach samochodowych oraz gospodarstwach wiejskich. Kocioł typu KW ECO-LIDER powinien być montowany w układzie otwartym wg PN-91/B—2413. Może być montowany również w układzie zamkniętym z przeponowymi naczyniami wzbiorczymi – poprzez posiadanie króćca do czujnika automatycznego zaworu dopuszczająco-upuszczającego, który umożliwia odbiór nadmiaru ciepła.

kocioł ECO-LIDER

Nowoczesna konstrukcja

Produkowane w wersjach 9, 14 i 18 kW kotły ECO-LIDER w nowej normie PN-EN303-5:2021-09 to rozwiązania zapewniające znacznie większy komfort eksploatacji w porównaniu do tradycyjnych kotłów przeznaczonych do ogrzewania, co zawdzięczają między innymi wykorzystywanemu systemowi podawania i rozpalania paliwa, który jest w pełni automatyczny. Na uwagę zasługuje również nowoczesna konstrukcja wymiennika ciepła, dzięki której możliwe jest uzyskanie wysokiej sprawności cieplnej – na poziomie nawet 90%, przy niewielkich rozmiarach. Stosowane przy tego rodzaju kotłach paliwa odnawialne pozwalają również chronić otaczające nas środowisko.

Prosta obsługa i wiele przydatnych funkcji

Ważną zaletą kotła c.o. KW ECO-LIDER jest również prostota obsługi. Podstawowa obsługa urządzenia sprowadza się wyłącznie do uzupełniania paliwa i czyszczenia komory paleniskowej oraz samego kotła z niewielkich ilości popiołu. Ważną funkcją prezentowanego kotła c.o. jest możliwość automatycznego wygaszania i rozpalania o konkretnej godzinie. Kocioł wyposażony jest również w tryb lato/zima. Dzięki tej funkcji użytkownik ma możliwość palenia np. tylko na ciepłą wodę. Detekcja płomienia w kotle ECO-LIDER realizowana jest natomiast przez foto czujnik. 


Program "czyste powietrze"

Kupując nasz kocioł c.o. możesz starać się o dofinansowanie z programu "Czyste Powietrze" od 30% (6.000 zł) do 45% (9.000 zł) dla kotłów o podwyższonym stadardzie (sprawdź moc kotła poniżej). Dowiedz się, czy taki program jest dostępny w Twojej gminie i koniecznie SPRAWDŹ JEGO WARUNKI »

Kotły o podwyższonym standardzie - 9 kW, 14 i 18 kW w nowej normie PN-EN 303-5:2021-09 (sprzedawane od 1 listopada 2023 r.)

Uwaga! Wykaz niezbędnych dokumentów, aktualnych informacji, a także wszystkich wymagań technicznych, które należy spełniać, by wniosek został rozpatrzony pozytywnie znajdują się na stronach internetowych terytorialnych funduszy, które odpowiadają miejscu zamieszkania Beneficjenta.

Infolinia programu „Czyste Powietrze”. Masz pytania o program? Zadzwoń: 22 340 40 80 


Kompaktowe wymiary

Konstrukcję KW ECO-LIDER tworzy stal o grubości 6 mm. Zaletą oferowanego produktu jest bardzo prosta konstrukcja, markowy silnik oraz niezwykle prosty i intuicyjny sterownik IE 76v3. Uwagę zwraca również możliwość regulacji mocy kotła względem temperatury pomieszczenia (przy zastosowaniu termostatu pokojowego). Wymiennik charakteryzuje niewielka wysokość, co pozwala na umiejscowienie go nawet w małych kotłowniach, gdzie nie ma zbyt dużo wolnego miejsca. Z kolei duży zbiornik na opał może pomieścić nawet do ok. 200 kg pelletu. Możliwa jest również modulacja mocy w zakresie odpowiadającym potrzebom użytkownika. Na uwagę zasługuje również czas rozpalania pelletu – automatyczne rozpalanie tego rodzaju paliwa nie trwa dłużej niż 2-3 minuty.

Bezawaryjna i cicha praca

Zestaw pracuje cicho i bezawaryjnie, a samo czyszczenie kotła odbywa się tylko przez przednie drzwiczki. Na uwagę zasługuje również bardzo duża czystość spalin, a także niska temperatura spalin, co umożliwia ograniczenie strat kominowych przy użyciu czujnika temperatury spalin. Ważny jest również brak ukrytych i trudno dostępnych zakamarków, co dodatkowo ułatwia użytkownikowi czyszczenie kotła.

Zestaw zawiera:

 • kocioł c.o. gotowy do podłączenia i pracy,
 • mikroprocesorowy sterownik,
 • wentylator,
 • termometr manualny (słupkowy),
 • rurę podawczą ze silnikiem,
 • rurę spiro ok. 80 cm,
 • akcesoria do czyszczenia - gracka, hak i wycior,
 • instrukcje oraz karty gwarancyjne kotła i podzespołów,
 • atest ekologiczny Ecodesign z nową normą PN-EN 303-5:2021-09,
 • pełny serwis i wsparcie techniczne przez cały okres użytkowania kotła.


ORIENTACYJNA POWIERZCHNIA GRZEJNA BUDYNKU MIESZKALNEGO W ZALEŻNOŚCI OD RODZAJU I GRUBOŚCI OCIEPLENIA

 • 9 kW - do 100-110 m2
 • 14 kW - do 160 m2
 • 18 kW - do 200 m2

Uwaga! Aby kocioł pracował prawidłowo, musi mieć odpowiednią moc grzewczą dobraną do wielkości pomieszczeń (kubatury). Moc kotła c.o. dobiera się w zależności od tego, jak dobrze ocieplony jest budynek, jaka jest powierzchnia do ogrzania, czy będzie on również podgrzewał wodę użytkową w bojlerze oraz jakie grzejniki są w instalacji itp. Jeżeli masz wątpliwości, skontaktuj się z nami pod numerem 604 814 414 (7:00-20:00) lub skorzystaj z formularza kontaktowego ». Po przekazaniu szczegółowych informacji na temat budynku, nasi specjaliści zaproponują Ci odpowiednią moc kotła.

DOSTAWA I MAGAZYNOWANIE

Kotły KW ECO-LIDER dostarczane są do jednostek handlowych w stanie zmontowanym (wymiennik ze zbiornikiem - kotły posiadają zamontowany fabrycznie z prawej lub lewej strony kosz) oraz z kompletną dokumentacją techniczno-rozruchową. W zestawie znajduje się ponadto instrukcja obsługi sterowania kotłem i instrukcja obsługi wentylatora, a także oryginalne karty gwarancyjne. Karta Gwarancyjna jest wyłącznym dokumentem stanowiącym podstawę gwarancji. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Stalkot nie wydaje duplikatów karty gwarancyjnej, dlatego należy zabezpieczyć ten dokument. Do każdego zakupionego kotła Klient powinien otrzymać karty gwarancyjne, instrukcje obsługi kotła, sterowania i wentylatora. Jeśli nie znajdują się one w zestawie, należy się o nie upomnieć u sprzedawcy. Kotły KW ECO-LIDER należy transportować wyłącznie w pozycji pionowej. W czasie transportu nie należy zaczepiać linek o wystające elementy kotła, w tym o sterownik, drzwiczki, rączki lub śruby. Nieprzestrzeganie tej zasady może grozić uszkodzeniem kotła lub wypadkiem. Kotły KW ECO-LIDER można magazynować w pomieszczeniach nieogrzewanych, jednak należy zadbać, by były one zadaszone i wentylowane. Zabronione jest składanie kotłów KWPR LIDER na wolnym powietrzu.

LIKWIDACJA KOTŁA, KTÓREGO OKRES ŻYWOTNOŚCI UPŁYNĄŁ

Zarówno likwidację całego kotła c.o., jak i likwidację jego poszczególnych części, które produkowane są z wykorzystaniem metali, powinna przeprowadzić uprawniona firma specjalistyczna, która zapewnia skup materiałów wtórnych. Likwidacją może zająć się również firma specjalizująca się w neutralizacji tego typu urządzeń i części, jednak pod warunkiem, że jej działalność w tym zakresie jest zgodna z zachowaniem zasad ochrony środowiska.

ZWROT TOWARU

Masz prawo zwrócić zakupione produkty w przeciągu 14 od dnia otrzymania przesyłki o ile nie noszą one śladów użytkowania. Nie musisz nam podawać powodu zwrotu. Pamiętaj, zwrotu produktu dokonujesz na własny koszt, który nie podlega zwrotowi. Więcej informacji »

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA

Czas realizacji zamówienia może się wydłużyć w zależności od wybranej konfiguracji kotła (nawet do 30 dni roboczych). Dostępne konfiguracje mają charakter wyłącznie poglądowy i mogą się nieznacznie różnić od wersji rzeczywistej. Przed wybraniem konfiguracji zalecany jest kontakt telefoniczny - 62 741 64 58 (7:00-15:00 pn.-sob.)

 Rysunek techniczny

 

KW ECO-LIDER

Moc   9 14 18 25
A mm 1040 1050 1080 W przygotowaniu
B mm 440 460 460 W przygotowaniu
C mm 560 525 520 W przygotowaniu
D  mm 890 985 1080 W przygotowaniu
mm 280 280 280 W przygotowaniu
mm 565 565 565 W przygotowaniu
G  mm 1310 1310 1310 W przygotowaniu
H mm 1140 1220 1290 W przygotowaniu
I mm 565 565 565 W przygotowaniu
J mm 810 765 770 W przygotowaniu

 

 

PARAMETRY KOTŁA KW ECO-LIDER

Wyszczególnienie J.m. Dane
Nazwa (typ) kotła   KW LIDER KW LIDER KW LIDER KW LIDER
Rodzaj podawania paliwa (zasyp ręczny, automatyczny)   Automatyczny Automatyczny Automatyczny Automatyczny
Palnik   Pellet-on Pellet-on Pellet-on Pellet-on
Nominalna moc cieplna kW 9 14 18 25
Zakres wydajności cieplnych kW  2,5-9,5 4,2-14 5,4-18 wkrótce
Powierzchnia grzewcza kotła m2  1,6 1,8 2,1 wkrótce
Pojemność wodna kotła L  50  76 82 wkrótce
Paliwo podstawowe kotła**   Pellet drzewny Fi 8-6 mm, wartość opałowa 18000 kJ/kg, wilgotność 10% zaw. Popiołu do 1,5%, zaw. wody <10%
Wielkość powierzchni ogrzewanej* m2  do 100 od 80 do 150 do 200 wkrótce
Klasa kotła wg PN-EN 303-5:2012    5 klasa (Ecodesign 5 klasa (Ecodesign) 5 klasa (Ecodesign) wkrótce
Klasa efektywności energetycznej    A+ A+ A+ wkrótce
Sprawność %  ok. 90,5 ok. ok. 89 ok. 90,5 wkrótce
Pojemność komory zasobnika kg  ok. 150 ok. 150 ok. 150 wkrótce
Stałopalność przy mocy nominalnej h - - - wkrótce
Max robocza temp. zasilania 0C 85 85 85 wkrótce
Max robocza temp. powrotu  0C  35-40 35-40 35-40 wkrótce
Temperatura spalin (moc nominalna) 0C  110 wkrótce 110 wkrótce
Temperatura spalin (moc minimalna) 0C  72 72 72 wkrótce
Maksymalne dop. ciśnienie robocze MPa  1,5 1,5 1,5 wkrótce
Ciśnienie próbne MPa 3-4 3-4 3-4 wkrótce
Wymagany ciąg spalin mbar  15-25 15-25 15-25 wkrótce
Przekrój otworu komina min.  Cm2  260 260 260 wkrótce
Minimalna wysokość komina m  5 5 5 wkrótce
Średnica czopucha mm  160 160 160 wkrótce
Masa kotła kg  255 270 330 wkrótce
Średnica króćca zasilania i powrotu cal  1,5" 1,5" 1,5" wkrótce
Średnica króćca spustowego cal  3/4 3/4" 3/4 wkrótce
Zasilanie elektryczne V/Hz/A  230/50/10 230/50/10 230/50/10 wkrótce
Zużycie energii elektr. na potrzeby własne (energia elektr. max)*** W  18 18 18 wkrótce
Zużucie energii elektrycznej na potrzeby własne (energia elektr. min.)*** W 3 3 3 wkrótce
Zużycie energii elektrycznej na potrzeby własne (zużycie energii w trybie czuwania)*** W  2 2 2 wkrótce
Emisja hałasu dB  < 62 < 62 < 62 wkrótce
Grubość blachy płaszcza wewnętrznego mm  6 6 6 wkrótce
Grubość blachpłaszcza zenętrznego mm  4 4 4 wkrótce

 

Gatunek blach    SJ235 JR SJ235 JR SJ235 JR wkrótce

 

 

* Orientacyjna powierzchnia do ogrzania budynku w zależności od grubości i rodzaju ocieplenia.

*** Zużycie energii w zależności do mocy wntylatora, pompy c.o., silnika podajnika oraz innych urządzeń podłączonych bezpośrednio do regulatora kotła c.o. (sterownika).

**** Kotły KW ECO-LIDER przeznaczone są do wodnych instalacji centralnego ogrzewania w układach systemu otwartego jak również zamkniętego (po zamontowaniu wężownicy schładzającej wraz z zaworem BVTS)

Przekrój kotła

Zdjęcie poglądowe przedstawiające przekrój kotła KW ECO-LIDER 18 kW

Sterownik IE-76v3 PID (wyposażenie podstawowe)

Sterownik jest idealnie dostosowany i wstępnie zaprogramowany do obsługi kotła ECO-LIDER z palnikiem na pellet drzewny i agropellet. Inteligentne algorytmy pozwalają na bezobsługową pracę palnika.

Podstawowe funkcje:

 • pamięć ustawień i trybu pracy,
 • regulacja mocy kotła względem temperatury pomieszczenia (przy zastosowaniu termostatu pokojowego),
 • łatwe ustawienie temperatury zadanej (przycisk góra, dół) od 35 do 80 stopni Celsjusza.
 • możliwość ograniczenia strat kominowych przy użyciu czujnika temperatury spalin (czujnik jest na wyposażeniu),
 • wskaźnik poziomu opału w zasobniku,
 • dodatkowe oczyszczanie palnika dmuchawą,
 • detekcja płomienia - realizowana przez foto czujnik,
 • zabezpieczenie przeciwpożarowe,
 • zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła (programowe od 60 do 850C oraz mechaniczne 900C),
 • alarm dźwiękowy,
 • dostęp do menu serwisowego,
 • funkcję samooczyszczania, oczyszczanie palnika można zrealizować za pomocą pracy dmuchawy.

Do sterownika można dokupić: pilot IE-52 "kotłownia w domu", termostat pokojowy, czujnik pogodowy.

Powrót

Najczęstsze pytania

Porady fachowców

Wymiana i konserwacja

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.