K2 Berta (17,5 szamotów) z atestem Ecodesign


Promocja! Taniej o 7%

Stara cena:

1024 PLN

Nowa cena:

952 PLN
Sugerowana cena detaliczna brutto
stan magazynowy: 11 szt.
czas realizacji: 1dni
Zamawiam Kup na raty
Sprawdź jak zamówić produkt

PIECYK SZAMOTOWY "BERTA" K2 - WYDAJNOŚĆ I OSZCZĘDNOŚĆ!

Piecyk szamotowy K2 BERTA, tzw. KOZA jest najtańszym i najprostszym w montażu źródłem ciepła na rynku. Niezwykle prosty w obsłudze i konserwacji. Niska cena idąca w parze z wysoką wydajnością i prostotą wykonania jest bez wątpienia jego największą zaletą. Piecyki naszej produkcji wykonane są w całości ze stali atestowanej o grubości 2 mm wg normy PN-EN 13240:2008 i malowane farbą żaroodporną. "KOZA" posiada w środku 17,5 cegieł szamotowych które zapewniają długotrwałe utrzymanie ciepła. Idealny do ogrzewania garaży, domków letniskowych, warsztatów, sklepów i wielu innych pomieszczeń.

K2 Berta

Cechy szczególne:

 • *ogrzeje pomieszczenie do około 150 m2 (powierzchnia orientacyjna w zależności od rodzaju budynku, ocieplenia itp.),
 • 17,5 cegieł szamotowych,
 • szyber służący do regulacji przepływu spalin,
 • bardzo wydajny i oszczędny,
 • wygodna szuflada do opróżniania popiołu,
 • dwie regulowane przepustnice powietrza,
 • kolor: czarny matowy (farba żaroodporna),
 • zwiększona ilość zagięć oraz solidne spawy,
 • blat grzejny ze stali 2 mm ze zdejmowanym wiekiem o średnicy Ø 160 mm,
 • wyjmowany ruszt wykonany z wysokiej jakości żeliwa szarego,
 • szybka i prosta konserwacja,
 • waga: 66 kg,
 • stal atestowana,
 • czopuch (wylot spalin) o średnicy Ø 120 mm.


Wysoka jakość wykonania - POLSKA PRODUKCJA!

Drzwiczki piecyka wyposażone są w dwie przepustnicę powietrza. Pozwala to w pełni kontrolować ilość dostarczanego powietrza do wnętrza paleniska. Dodatkowo czopuch posiada regulowaną przepustnicę dymu. Czyszczenie piecyka jest niezwykle proste i szybkie – sprowadza się jedynie do opróżnienia szuflady z popiołu oraz okresowego czyszczenia wnętrza paleniska z nagromadzonych zanieczyszczeń. Niepotrzebne są żadne specjalistyczne narzędzia – wystarczy gracka i wycior. Tam, gdzie to możliwe, elementy spawane zastąpione są elementami giętymi, co wpływa w dużej mierze na żywotność piecyka. Natomiast wykonane spawy są solidne i najwyższej jakości.

 • Stal atestowana - Cały piecyk wykonany jest z atestowanej stali o grubości 2 mm (Inspection Certificate 3.1 EN 10204/Certyfikat 3.1 EN 10204) nr. 80120027167
 • DUŻY RUSZT ŻELIWNY I POWIĘKSZONE PALENISKO! - wysokiej jakości ruszt o wymiarach 31,5x18,5 cm odlany jest z żeliwa szarego, dzięki czemu nie wygina się pod wpływem wysokich temperatur, ani nie pęka, jak zwykły metalowy. Powiększone palenisko daje możliwość załadunku dużych kawałków drewna o długości ok. 30 cm.
 • Żaroodporna szyba w drzwiczkach - żaroodporna szybka w drzwiczkach o wymiarach 13,5x12 cm i grubości aż 4 mm uszczelniona jest sznurem, który zabezpiecza przed wydostawaniem się dymu do pomieszczenia. Szyba pozwala kontrolować proces palenia a także pełni rolę estetyczną i daje niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu.

EKOLOGIA potwierdzona atestem ECODESIGN!

Ogrzewacze pomieszczeń K2 BERTA typu "koza" to nowa generacja piecyków z ręcznym podawaniem paliwa. Wprowadzenie nowych rozwiązań konstrukcyjnych (odpowiedni kształt, układ kanału dymnego oraz sposób napowietrzania paleniska) powodują redukcję emisji szkodliwych substancji do granicznych wartości spełniających wymagania ekoprojektu, co potwierdza wysokie własności ekologiczne na europejskim poziomie.

Piecyk (ogrzewacz pomieszczeń) spełnia wszystkie zaostrzone wymagania energetyczno-emisyjne: ECODESIGN (EKOPROJEKT). Certyfikat z badań otrzymujesz po zakupie - świadectwo numer: ED/1200/23. Posiada także deklarację zgodności CE i klasę energetyczną A.


UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa piecyk wysyłany jest na mini palecie do góry nogami. Zapewnia to większą stabilność podczas transportu. Kurier posiada windę wyładowczą oraz wózek paletowy. Dodatkowo na czas wysyłki uchwyty od drzwiczek są odkręcone i znajdują się wewnątrz piecyka, a ich montaż zajmuje niecałą minutę.

UWAGA! paleta z piecykiem szamotowym nie jest wnoszona do domu, mieszkania w bloku lub kamienicy. Przesyłka dostarczana jest przez samochód, który wyposażony jest w windę wyładowczą oraz wózek paletowy. Kurier zostawia przesyłkę na posesji.

 

Podstawowe wymiary

Szerokość całkowita 335 mm
Głębokość 445 mm
Wysokość 850 mm
Średnica czopucha (wylot spalin) Ø 120 mm
Otwór dekla przy blacie grzejnym Ø 160 mm
Palenisko (głębokość, szerokość, wysokość) 310x375x950
Długość czopucha od tylnej ściany 105 mm

Stosować się do zaleceń zawartych w instrukcji obsługi. Ogrzewacz na paliwa stałe o okresowym działaniu. Każde palenisko powinno posiadać osobny komin. Stosować wyłącznie zalecane paliwo.

 

Powrót

Najczęstsze pytania

Porady fachowców

Wymiana i konserwacja

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.