K5-E (6,5 kW) atest Ecodesign


Cena od:

689 PLN Sugerowana cena detaliczna brutto

stan magazynowy: 11 szt.
czas realizacji: 4dni
Kod EAN:
Kod producenta:
Zamawiam Kup na raty
Zamów teraz! 604 814 414

WYDAJNY I OSZCZĘDNY - ogrzewacz pomieszczeń K5-E z atestem ECODESIGN

Ogrzewacz pomieszczeń, tzw. KOZA jest najtańszym i najprostszym w montażu źródłem ciepła na rynku. Niezwykle prosty w obsłudze i konserwacji. Niska cena idąca w parze z wysoką wydajnością i prostotą wykonania jest bez wątpienia jego największą zaletą. Piecyki naszej produkcji wykonane są w całości ze stali atestowanej o grubości 2 mm wg normy PN-EN 13240:2008 i malowane farbą żaroodporną. "KOZA" posiada w środku 13 cegieł szamotowych które zapewniają długotrwałe utrzymanie ciepła. Idealny do ogrzewania garaży, domków letniskowych, warsztatów, sklepów i wielu innych pomieszczeń.

Baner

Duża ilość elementów giętych i wysokiej jakości spawy

Tam, gdzie to możliwe, elementy spawane zastąpione są elementami giętymi, co wpływa w dużej mierze na żywotność piecyka. Natomiast wykonane spawy są solidne i najwyższej jakości. Wysokiej jakości ruszt wykonany jest z żeliwa szarego, dzięki czemu nie wygina się pod wpływem wysokich temperatur, ani nie pęka, jak zwykły metalowy. Umieszczony jest na wspornikach o grubości aż 6 mm.

STAL ATESTOWANA! - Cały piecyk wykonany jest z atestowanej stali o grubości 2 mm (Inspection Certificate 3.1 EN 10204/Certyfikat 3.1 EN 10204) nr. 80120027167

Cechy:

  • moc: 6,5 kW (potwierdzone atestem),
  • deklaracja zgodności: CE,
  • szyber w czopuchu służący do regulacji przepływu spalin,
  • spełnia wymagania normy PN-EN 13240:2008,
  • drzwiczki posiadają regulowaną przepustnicę powietrza,
  • stal atestowana o grubości 2 mm (potwierdzone atestem),
  • kolor: czarny matowy (farba żaroodporna),
  • blat grzejny o wymiarach 33,5x33,5 cm ze zdejmowanym wiekiem o średnicy Ø 160 mm na którym można np. zagotować wodę,
  • klasa energetyczna: "A",
  • *ogrzeje pomieszczenie do około 150 m2 (powierzchnia orientacyjna w zależności od rodzaju budynku, ocieplenia itp.),
  • wyjmowany ruszt wykonany z wysokiej jakości żeliwa szarego umieszczony jest na wspornikach aż 6 mm,
  • aż 13 płyt szamotowych, które długo utrzymują ciepło,
  • waga: 48 kg,
  • czopuch (wylot spalin) o standardowej średnicy Ø 120 mm umieszczony z tyłu piecyka,
  • palenisko (dolne drzwiczki) zabezpieczone kratką z prętów stalowych.


Efektywne napowietrzanie i szybka konserwacja

Górne i dolne drzwiczki piecyka wyposażone są w przepustnicę powietrza. Pozwala to w pełni kontrolować ilość dostarczanego powietrza do wnętrza paleniska. Dodatkowo czopuch posiada regulowaną przepustnicę dymu.

Czyszczenie piecyka jest niezwykle proste i szybkie – sprowadza się jedynie do opróżnienia szuflady z popiołu oraz okresowego czyszczenia wnętrza paleniska z nagromadzonych zanieczyszczeń. Niepotrzebne są żadne specjalistyczne narzędzia – wystarczy gracka i haczyk.

EKOLOGIA potwierdzona atestem ECODESIGN!

Ogrzewacze pomieszczeń K5E typu "koza" to nowa generacja piecyków z ręcznym podawaniem paliwa. Wprowadzenie nowych rozwiązań konstrukcyjnych (odpowiedni kształt, układ kanału dymnego oraz sposób napowietrzania paleniska) powodują redukcję emisji szkodliwych substancji do granicznych wartości spełniających wymagania ekoprojektu, co potwierdza wysokie własności ekologiczne na europejskim poziomie.

Piecyk spełnia wszystkie zaostrzone wymagania energetyczno-emisyjne: ECODESIGN (EKOPROJEKT). Certyfikat z badań otrzymujesz po zakupie - świadectwo numer: ED/1105/23


Zaleca się, aby pierwsze palenia w piecyku przeprowadzać nie przekraczając połowy mocy nominalnej, ale stopniowo zwiększając ilość paliwa. W tym czasie może uwalniać się nieprzyjemny zapach farby, który ustąpi z czasem. Pomieszczenie, w którym znajduje się piecyk powinno mieć stały dostęp do wentylacji, zapewniający swobodny przepływ powietrza.


UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa piecyk wysyłany jest na mini palecie do góry nogami. Zapewnia to większą stabilność podczas transportu. Kurier posiada windę wyładowczą oraz wózek paletowy. Dodatkowo na czas wysyłki uchwyty od drzwiczek są odkręcone i znajdują się wewnątrz piecyka, a ich montaż zajmuje niecałą minutę.

Rysunek poglądowy

Rysunek techniczny

Podstawowe wymiary

A 335 mm
B 740 mm
C 335 mm
D Ø 120 mm
E 335 mm
F 575 mm
G 450 mm
Szerokość i wysokość wsypu górnego 200x170 mm
Szerokość i wysokość wsypu górnego 200x125 mm
Otwór dekla przy blacie grzejnym Ø 160 mm
Palenisko (głębokość, szerokość, wysokość) 240x200x270 mm
Długość czopucha od tylnej ściany 105 mm

 Właściwości użytkowe

Moc znamionowa 6,5 kW
Masa urządzenia 48 kg
Odstęp od materiałów palnych co najmniej 100 cm
Sprawność cieplna 75%
Zużycie paliwa przy mocy znamionowej 2,0 kg/h
Emisja CO przy (13% tlenu) 0,12%
Temperatura spalin 3000C
Strumień masy spalin 6,4 g/s
Wymagany ciąg kominowy 12±2 Pa
Paliwo drewno opałowe
Masa załadunku paliwa 1,5-2,0 kg
Norma PN-EN 13240: 2008

Stosować się do zaleceń zawartych w instrukcji obsługi. Ogrzewacz na paliwa stałe o okresowym działaniu. Każde palenisko powinno posiadać osobny komin. Stosować wyłącznie zalecane paliwo.

 

 

Drewno opałowe jest jednym z najpopularniejszych paliw używanych do ogrzewania domów. W piecykach szamotowych typu KOZA można spalać wiele rodzajów drewna, ale warto zwrócić uwagę na odpowiedni wybór gatunku, aby zapewnić efektywne i bezpieczne ogrzewanie. Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów drewna opałowego często stosowanych w piecykach szamotowych:

  • Dąb - to gatunek drewna bardzo popularny jako opał, charakteryzujący się wysoką wartością opałową oraz trwałością. Dąb pali się wolno i równo, emitując przyjemne ciepło.
  • Grab - grab to kolejny gatunek drewna o dobrej wartości opałowej. Jest to drewno miękkie, które szybko się rozpala i długo utrzymuje temperaturę.
  • Buk - buk jest jednym z najlepszych gatunków drewna do opałowego. Jest bardzo trwały i ma wysoką wartość opałową. Pali się równo i długo, emitując dużo ciepła.
  • Sosna - sosna jest gatunkiem drewna tanim i powszechnie dostępnym. Jest to drewno miękkie, które szybko się rozpala, ale emituje mniej ciepła niż np. dąb czy buk.
  • Olcha - olcha to gatunek drewna o średniej wartości opałowej. Jest to drewno miękkie, które szybko się pali, ale emituje mniej ciepła niż np. grab czy buk.

Wybierając drewno do piecyka szamotowego, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze, drewno powinno być suche i dobrze przygotowane - wilgotne drewno spala się gorzej i wydaje mniej ciepła. Po drugie, ważna jest również odpowiednia wielkość kawałków drewna - nie powinny być zbyt duże ani zbyt małe, aby zapewnić równomierne spalanie.

Pamiętaj także o regularnej konserwacji i czyszczeniu piecyka, aby zapewnić jego efektywne działanie. Odpowiednio dobrane drewno opałowe sprawi, że będziesz cieszyć się ciepłem i komfortem w swoim domu przez długi czas.

Powrót

Najczęstsze pytania

Porady fachowców

Wymiana i konserwacja

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.