KWPR LIDER 5 MINI


LIDER WŚRÓD MAŁYCH I PRZYJAZNYCH UZYTKOWNIKOWI KOTŁÓW C.O.

Kocioł KWPR LIDER MINI ma niewielkie gabaryty, więc bez problemu można ustawić go w kotłowniach o małej powierzchni. Zadbano tu o maksymalne ułatwienie obsługi. Kocioł posiada zmodyfikowaną konstrukcję zbiornika z kątami osuwu pozwalającymi na jego całkowite opróżnianie, bez konieczności ingerencji ręcznej. To duża zaleta, ponieważ obsługa KWPR LIDER MINI sprowadza się wyłącznie do uzupełniania paliwa w zasobniku (zaledwie jeden raz na 3-5 dni) oraz do okresowego czyszczenia przednich otworów wyczystnych z pozostałości po spalaniu. Warto dodać, że dzięki zaawansowanym czujnikom kocioł jest bardzo bezpieczny w użytkowaniu. Na dodatkową uwagę zasługuje ponadto również nowoczesny regulator Timel SKZP02E, IE-42 V4 lub Tigra (z dodatkowym zabezpieczeniem STB), który pozwala na sterowanie pracą KWPR LIDER MINI w sposób intuicyjny.

MINI KOCIOŁ, MINI MOC, MAXI OSZCZĘDNOŚCI!

KWPR LIDER MINI posiada korpus wykonany z atestowanej stali o grubości 6 mm, a jego wymiennik izolowany jest dodatkowo wełną mineralną o grubości aż 4 cm, co pozwala na ograniczenie strat ciepła do minimum. Producent zadbał również o izolację spodu tego kotła c.o., dzięki czemu ciepło nie ucieka do posadzki. Izolowane są tu nawet drzwiczki wymiennika, by jeszcze bardziej ograniczyć straty ciepła.

Ograniczenie strat ciepła połączono tutaj z maksymalną wydajnością i sprawnością kotła, przez co jest to kocioł c.o wyjątkowo ekonomiczny w użytkowaniu. Prezentowany kocioł został wyposażony w najnowocześniejszy palnik R10 MINI, który należy do najefektywniejszych na rynku, jeśli chodzi o spalanie ekogroszku. Mała powierzchnia wymiennika i zaawansowany system spowalniania przepływu spalin AFS, a także inne unikatowe rozwiązania technologiczne i najwyższej jakości komponenty bardzo korzystnie wpływają na sprawność cieplną KWPR LIDER MINI, która jest na poziomie 89%.


Kupując nasz kocioł c.o. możesz starać się o dofinansowanie z programu "Czyste Powietrze". Dowiedz się, czy taki program jest dostępny w Twojej gminie i koniecznie SPRAWDŹ JEGO WARUNKI »

Uwaga! Wykaz niezbędnych dokumentów, aktualnych informacji, a także wszystkich wymagań technicznych, które należy spełniać, by wniosek został rozpatrzony pozytywnie znajdują się na stronach internetowych terytorialnych funduszy, które odpowiadają miejscu zamieszkania Beneficjenta.


ORIENTACYJNA POWIERZCHNIA GRZEJNA BUDYNKU MIESZKALNEGO W ZALEŻNOŚCI OD RODZAJU I GRUBOŚCI OCIEPLENIA

BRAK OCIEPLENIA / ŚREDNIE (około 10-15 cm styropian) / DOBRZE OCIEPLONY (około 20-25 cm styropian)

  • 7 kW - 40/70/100 m2

Uwaga! Aby kocioł pracował prawidłowo, musi mieć odpowiednią moc grzewczą dobraną do wielkości pomieszczeń (kubatury). Moc kotła c.o. dobiera się w zależności od tego, jak dobrze ocieplony jest budynek, jaka jest powierzchnia do ogrzania, czy będzie on również podgrzewał wodę użytkową w bojlerze oraz jakie grzejniki są w instalacji itp. Jeżeli masz wątpliwości, skontaktuj się z nami pod numerem 604 814 414 (7:00-20:00) lub skorzystaj z formularza kontaktowego ». Po przekazaniu szczegółowych informacji na temat budynku, nasi specjaliści zaproponują Ci odpowiednią moc kotła.

DARMOWE MODYFIKACJE

Dokonując zakupy naszego kotła masz możliwość dowolnej jego modyfikacji (bezpłatnie). Zobacz przykładowe KONFIGURACJE »

ZESTAW ZAWIERA

  • kocioł c.o. gotowy do podłączenia i pracy,
  • mikroprocesorowy sterownik,
  • wentylator WPA 07/06
  • termometr manualny (słupkowy),
  • deflektor oraz stopka poziomująca podajnik,
  • akcesoria do czyszczenia - gracka, hak i wycior,
  • instrukcje oraz karty gwarancyjne kotła i podzespołów,
  • atest ekologiczny 5 klasy i Ecodesign,
  • wybrany gratis* - pompa c.o., strażak lub zapasowy ślimak,
  • pełny serwis i wsparcie techniczne przez cały okres użytkowania kotła. 

* wybrany gratis nie dotyczy ofert objętych promocją.


KLASA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ

  • 7 kW - B

Karta produktu, atest ekologiczny oraz inne dokumenty dostępne są w zakładce "dokumenty do pobrania" na samej górze opisu kotła. Sprawdź »


PALIWO

Kotły KWPR LIDER opalane są paliwem - Węgiel kamienny sortyment groszek energetyczny, typ 31 lub 31.1, uziarnienie 5-25 mm, udział podziarna < 10%. RJ < 10, temp. miękkn. popiołu ≥ 11500C, wilgotność ≤ 15%, zawartość popiołu ≤ 10%, wartość opałowa 26 MJ.kg, siarka ≤ 0,6%.

DOSTAWA I MAGAZYNOWANIE

Kotły KWPR LIDER 5 dostarczane są do jednostek handlowych w stanie zmontowanym (wymiennik ze zbiornikiem - kotły posiadają zamontowany fabrycznie z prawej lub lewej strony kosz) oraz z kompletną dokumentacją techniczno-rozruchową. W zestawie znajduje się ponadto instrukcja obsługi sterowania kotłem i instrukcja obsługi wentylatora, a także oryginalne karty gwarancyjne. Karta Gwarancyjna jest wyłącznym dokumentem stanowiącym podstawę gwarancji. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Stalkot nie wydaje duplikatów karty gwarancyjnej, dlatego należy zabezpieczyć ten dokument. Do każdego zakupionego kotła Klient powinien otrzymać karty gwarancyjne, instrukcje obsługi kotła, sterowania i wentylatora. Jeśli nie znajdują się one w zestawie, należy się o nie upomnieć u sprzedawcy. Kotły KWPR LIDER 5 należy transportować wyłącznie w pozycji pionowej. W czasie transportu nie należy zaczepiać linek o wystające elementy kotła, w tym o sterownik, drzwiczki, rączki lub śruby. Nieprzestrzeganie tej zasady może grozić uszkodzeniem kotła lub wypadkiem. Kotły KWPR LIDER 5 można magazynować w pomieszczeniach nieogrzewanych, jednak należy zadbać, by były one zadaszone i wentylowane. Zabronione jest składanie kotłów KWPR LIDER 5 na wolnym powietrzu.

LIKWIDACJA KOTŁA, KTÓREGO OKRES ŻYWOTNOŚCI UPŁYNĄŁ

Zarówno likwidację całego kotła c.o., jak i likwidację jego poszczególnych części, które produkowane są z wykorzystaniem metali, powinna przeprowadzić uprawniona firma specjalistyczna, która zapewnia skup materiałów wtórnych. Likwidacją może zająć się również firma specjalizująca się w neutralizacji tego typu urządzeń i części, jednak pod warunkiem, że jej działalność w tym zakresie jest zgodna z zachowaniem zasad ochrony środowiska.

ZWROT TOWARU

Masz prawo zwrócić zakupione produkty w przeciągu 14 od dnia otrzymania przesyłki o ile nie noszą one śladów użytkowania. Nie musisz nam podawać powodu zwrotu. Pamiętaj, zwrotu produktu dokonujesz na własny koszt, który nie podlega zwrotowi. Więcej informacji » 

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA

Czas realizacji zamówienia może się wydłużyć w zależności od wybranej konfiguracji kotła (nawet do 30 dni roboczych). Dostępne konfiguracje mają charakter wyłącznie poglądowy i mogą się nieznacznie różnić od wersji rzeczywistej. Przed wybraniem konfiguracji zalecany jest kontakt telefoniczny - 62 741 64 58 (7:00-15:00 pn.-sob.)

 Rysunek techniczny

Moc   7 kW
A mm 440
B mm 1110
C mm 1140
D mm 1140
E mm 810
F mm 560
G mm 890

 

 PARAMETRY KOTŁA C.O.

Wyszczególnienie J.m. Dane
Typ kotła   KWPR LIDER 5
Nominalna moc cieplna dla węgla** kW 7
Zakres wydajności cieplnych kW 2-7
Palnik   R10 Mini
Powierzchnia grzewcza kotła m2  1,6
Pojemność wodna kotła l 45
Wielkość powierzchni ogrzewanej* m2 do 70
Klas kotła (PN-EN 303-5:2012   5
Ecodesign   tak
Klasa efektywności energetycznej   B
Sprawność nom/min % 90,6/91
Pojemność zasobnika paliwa dm3 140
 Zużycie paliwa na 1h pracy moc max 0,9

moc min

0,2
Wymagana pojemność zasobnika ciepła Wmin>0,3QN l 120/150
Strumień masy spalin nom/min g/s 4,48/1,87
Max temperatura robocza zasilania 0C 90
Min temperatura robocza powrotu 0C 60
Min temperatura robocza wody zimnej 0C 12
Temperatura spalin - moc nominalna 0C 73
Temperatura spalin 0C 56
Maksymalne dop. ciśnienie robocze bar 1,5
Cisnienie próbne bar 3-4
Wymagany ciąg spalin mbar 0,20-,025
Opory przepływu (10K) mbar 23
Przekrój otworu komina min. Cm2 260
Minimalna wysokość komina m 5
Średnica czopucha ø mm 160
Masa zestawu kg 268
Średnica króćców powrotu i zasilania G 1,5"
Średnica króćca spustowego G 3/4"
Zasilanie V/Hz 230/50 Hz
Pobór mocy - moc nominalna W 0,045
Pobór mocy - mon minimalna W 0,020
Zużycie energii w trybie czuwania W ≥ 0,005
Emisja hałasu dB 62
Dodatkowe zabezpieczenie sterownika STB   tak

 

* Orientacyjna powierzchnia do ogrzania budynku w zależności od grubości i rodzaju ocieplenia.

** Węgiel kamienny sortyment groszek energetyczny, typ 31 lub 31.1, uziarnienie 5-25 mm, udział podziarna < 10%. RJ < 10, temp. miękkn. popiołu ≥ 11500C, wilgotność ≤ 15%, zawartość popiołu ≤ 10%, wartość opałowa 26 MJ.kg, siarka ≤ 0,6%.

*** Zużycie energii w zaleznosci do mocy wntylatora, pompy c.o., silnika podajnika oraz innych urządzeń podłączonych bezpośrednio do regulatora kotła c.o. (sterownika).

**** Kotły KWPR przeznaczone są do wodnych instalacji centralnego ogrzewania w układach systemu otwartego jak również zamkniętego (po zamontowaniu wężownicy schładzającej wraz z zaworem BVTS)

Cechy

Potrójnie izolowane drzwiczki

Specjalnie, od nowa zaprojektowane, potrójnie izolowane drzwiczki kotła w znaczny sposób ograniczają utratę ciepła ze środka wymiennika utrzymując temperaturę ich powierzchni w granicach temp. otoczenia.

Cechy

Komora dopalania spalin - wysokich temperatur

Usytuowana nad palnikiem, dwu-ciągowa komora wyłożona specjalnymi płytami ceramicznymi ma za zadanie skumulowanie w tej części kotła wysokiej temperatury w celu dopalenia oraz wytrącania cząstek stałych (sadza, pył) powstałych w wyniku intensywnego spalania węgla.

Zaawansowany system spowalniania przepływu spalin "AFS"

Ciepło zatrzymane w kotle nie wydostaje się zbyt szybko poprzez komin do atmosfery poprawiając wydajność oraz sprawność kotła (dodatkowy element w wymienniku kotła, który zmniejsza temperaturę spalin na wylocie kotła)

Nowy kształt i większa pojemność 

Zmodyfikowana konstrukcja zbiornika  o wiekszej pojemności ok. 120 kg

Wygodniejszy dostęp

LIDER 5 został zaprojektowany z myślą o bezproblemowej konserwacji, tak aby wszystkie najważniejsze komponenty wymagające okresowych przeglądów były łatwo dostępne. Konserwacja kotła to proces szybki i prosty, odbywa się przez górne, środkowe i dolne drzwiczki.

 

System "DSM" w standardzie

Specjalna konstrukcja wymiennika sprawia, że podajnik w dowolnym momencie możesz zamontować zarówno z prawej jak i z lewej strony.

Boczne wyczystki rury ślimaka

Dodatkowe wyczystki (lewa i prawa) znajdują się również przy kołnierzu mocującym zbiornik na opał. Wyczystki pełnią funkcję głównie praktyczną. Pozwalają w szybki sposób opróżnić zbiornik na opał, np. podczas wymiany ślimaka lub w podczas okresowej konserwacji podajnika.

Cechy

Okrągłe żeliwne palenisko

Głowica palnika posiada jeden poziom dysz napowietrzających. Dzięki okrągłej konstrukcji paleniska i wyeliminowaniu części ruchomych urządzenie idealnie sprawdza się przy spalaniu ekogroszku. Żeliwną część można łatwo zdemontować co znacznie ułatwia czyszczenie i konserwację.

Cechy

Dolna wyczystka głowicy palnika

Głowica podajnika (palenisko) posiada tzw. dolną wyczystkę. W przypadku dużych zanieczyszczeń wynikających z ciągłego użytkowania lub podczas okresowej konserwacji, dolna wyczystka umożliwia nam w szybki sposób opróżnić wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

 

Przekrój kotła

Zdjęcie poglądowe przedstawiające przekrój kotła KWPR LIDER 5 o mocy 7 kW

Sterownik TIGRA (podstawowy)

Tigra jest sterownikiem zapewniającym utrzymanie zadanej temperatury wody w kotle wyposażonym w automatyczny podajnik paliwa stałego. Dzięki swym zaawansowanym funkcjom zapewnia ekonomiczną i automatyczną pracę jednostki a jednocześnie pełną kontrolę na pompą c.o. , c.w.u., pompą ogrzewania podłogowego oraz cyrkulacyjną. Strefy czasowe, funkcje ekonomiczne, nastawy dzienne i nocne oraz nowy algorytm sterowania dmuchawą zapewniają oszczędność opału sięgającą do 20% w porównaniu do tradycyjnych sterowników. Wyjście na termostat pokojowy zapewnia wygodę i komfort użytkowania.

Wybrane cechy:

  • obsługa 4 pomp (pompa c.o, pompa c.w.u, pompa podłogowa i cyrkulacyjna), podajnika oraz wentylatora,
  • współpraca z dowolnym termostatem pokojowym lub termostatem dedykowanym,
  • współpraca z dodatkowym czujnikiem otwarcia kosza,
  • funkcja wybiegu pompy c.w.u,
  • kalendarz „all in one”,
  • autowygaszanie i autorozpalanie,
  • 24 strefy czasowe.

Możlwość podłączenia modułu internetowego Szczegóły » 


Sterownik Timel SKZP-02 PID (dopłata 450,00 zł do ceny podstawowej)

Sterownik bardzo ładnie prowadzi proces spalania. Zapewnia maksymalną ekonomię i wydajność. Automatycznie "dostraja się" do zapotrzebowania na ciepło, nie trzeba więc zmieniać nastaw wraz ze zmianami pogody. Sterownik potrafi utrzymywać kocioł w tzw. pracy ciągłej nawet przy małych mocach. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać czystość w kotle (mniej sadzy).

Cechy:

  • duży (4,3 cala), kolorowy wyświetlacz LCD sterowany dotykowo,
  • intuicyjny w obsłudze,
  • steruje dwoma pompami CO, pompą CWU oraz pompą cyrkulacyjną CWU (możliwość pracy CWU w priorytecie),
  • steruje pracą podajnika paliwa oraz wentylatora (płynnie w zakresie 0 -100%),
  • steruje zaworem mieszającym (3 lub 4 drogowym) (w zestawie czujnik mieszacza),
  • wbudowany regulator temperatury pokojowej (czujnik - opcja do kupienia u producenta sterownika),
  • wbudowany regulator pogodowy (czujnik - opcja do kupienia u producenta sterownika),
  • możliwość pracy z dowolnym uniwersalnym regulatorem pokojowym,
  • wbudowany programator czasowy (tygodniowy) dla obwodu CO oraz CWU,
  • wbudowane dwa tryby pracy: 1. Automatyczny (FUZZY LOGIC) – regulator sam dobiera ilość paliwa oraz powietrza dla uzyskania temperatury zadanej na kotle (płynna modulacja) 2. Interwałowy – ustawiany czas podawania, czas przerwy oraz siła nadmuchu,
  • wbudowany licznik zużycia paliwa,
  • pomiar temperatury spalin (czujnik - opcja do kupienia u producenta sterownika),
  • ochrona podajnika przed przegrzaniem,
  • pomiar i ochrona temperatury powrotu kotła,
  • wbudowane zabezpieczenie temperaturowe kotła (STB),
  • wizualizacja działania układu na wyświetlaczu (widok wszystkich parametrów),
  • zabezpieczenie pomp przed zastaniem (Anty Stop),
  • wykresy rejestrujące parametry spalania (temp. kotła i spalin, moc chwilowa) z ostatnich 12 godzin,
  • zapis historii pracy kotła (140 zdarzeń) np. brak paliwa, wpisanie hasła instalatora, awaria czujnika,
  • nieulotna pamięć nastaw,
  • wielopoziomowe zabezpieczenie kotła przed przegrzaniem (czujniki elektroniczne + STB bimetaliczny),
  • możliwość aktualizacji oprogramowania sterownika,
  • regulacja temperatury spalin (można ograniczyć maksymalną temperaturę spalin - zwiększenie ekonomiki spalania).

Sterownik IE-42v4 PID (dopłata 200 zł do ceny podstawowej)

Prosty w obsłudze i wielofunkcyjny sterownik kotła c.o.

Cechy:

  • obsługuje: podajnik ślimak, dmuchawę, pompę CO, pompę CWU, pompę cyrkulacji / powrotu, pompę podłogi / buforu, zawór wielodrogowy 3D i 4D
  • regulacja temp. zadanej kotła od 35 do 80*C,
  • PID - możliwość ustawienia automatycznego dobierania parametrów poprawiających spalanie nastawy ręczne - możemy przełączyć sterownik i ustawić czas, przerwę podawania i moc dmuchawy tak jak w tradycyjnych sterownikach,
  • wskaźnik poziomu opału w zasobniku oraz informacja w postaci komunikatu i sygnału dźwiękowego o kończącym się opale,
  • priorytet cwu, tryb lato, KALENDARZ CWU za pomocą którego użytkownik z częstotliwością co 30minut może zadeklarować godziny, w których pompa cwu będzie dogrzewała wodę. Możliwość zaprogramowania każdego dnia osobno,
  • kalendarz temp. zadanej kotła za pomocą, którego użytkownik z częstotliwością co 30 minut może zadeklarować godziny, w których na kotle będzie utrzymywana niższa temperatura,
  • kalendarz zaworu - ustawienie godzin w których temp. za zaworem będzie niższa np. podczas pobytu w pracy,
  • tryb dzień/noc - w godzinach nocnych od 22-6 utrzymywana będzie niższa temperatura na kotle,
  • rozbudowane menu serwisowe dla instalatorów,
  • pamięć funkcji podczas braku zasilania,
  • możliwość zapisania parametrów jako ZIMA / LATO by można było szybko powrócić do zapisanych nastaw,
  • antylegionella podniesienie temp. CWU w celu usunięcia rozwijających się bakterii,
  • anty-stop funkcja zapobiega zastaniu pompy w sezonie letnim,
  • anty-zamarzanie zabezpieczenie przed przymarzaniem instalacji.

Do sterownika można dokupić: moduł wi-fi, pilot IE-52 "kotłownia w domu", termostat pokojowy, czujnik pogodowy, czujnik spalin, zerwania zawleczki, czujnik powrotu, czujnik zamknięcia klapy zasobnika.

Powrót

Najczęstsze pytania

Porady fachowców

Wymiana i konserwacja

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.