KWM-SGR (kotły na eksport)


 

W związku z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 1 sierpnia 2017 r.  informujemy, że kotły typu KWM-SGR i KWM-SGR LIDER prezentowane na naszej stronie internetowej zostały wycofane z produkcji i nie ma możliwości ich zamówienia. Prezentowany opis kotła ma charakter wyłącznie informacyjny. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą najnowszej generacji kotły 5 klasy i Ecodesign. Zobacz ofertę »


Kotły KWM-SGR łączą w sobie nieskomplikowaną obsługę i najnowsze technologie. Produkowane są w mocach od 19 kW do 100 kW. Wyposażone są w automatyczny podajnik ślimakowy, podający paliwo stałe wprost na głowicę, gdzie następuje proces spalania. Zachowana komora awaryjna pozwala spalać w sposób tradycyjny drobne kawałki drewna lub brykietu, np. w przypadku braku prądu.

Kotły te znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich itp. Znikoma emisja szkodliwych substancji są one doskonałą alternatywą dla kotłów olejowych i gazowych, a koszt ogrzewania w nich jest nieporównywalnie niższy. Obsługa sprowadza się jedynie do uzupełniania paliwa w zbiorniku raz na 3-5 dni (orientacyjnie) oraz okresowego czyszczenia kotła z pozostałości po spaleniu węgla lub innego rodzaju paliwa.

Najwyższa jakość materiałów oraz precyzja ich łączenia sprawiają, że na kotły udzielamy 5-letniej gwarancji. Kotły KWM-SGR są wysoce ekologiczne. Mogą być montowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego, zabezpieczonych zgodnie z PN-91/B-02413, mogą pracować w układzie grawitacyjnym lub pompowym. Kotły te spełniają wymagania normy PN-EN 303-5. Ich sprawność sięga 82%. W typowej wersji posiadają uniwersalny czopuch, łączący dwa rozwiązania w jednej konstrukcji – wyjście górne i tylne na wprost.

Mogą być wyposażone w jeden z czterech rodzajów podajnika – każdy dostosowany do spalania różnego typu paliw. Podajnik może być doposażony w elektroniczną zawleczkę, która informuje o blokadzie ślimaka sygnałem dźwiękowym. Zbiornik na opał wykonany jest z blachy atestowanej i pozwala na jednorazowy załadunek paliwa do 160/230/300 kg (w zależności od wielkości kotła). Pracą kotła steruje mikroprocesorowy regulator temperatury TIGRA, który posiada intuicyjne menu i może współpracować z panelem zdalnego sterowania.

Każdy nasz kocioł c.o. wyposażony jest w jeden z trzech dostępnych podajników - bezpłatnie. Dokonując wyboru należy kierować się tym jaki typ paliwa będzie w nim spalany. W każdym z nich paliwem podstawowym jest zawsze ekogroszek. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "układy nawęglania".

Dokonując zakupy naszego kotła masz możliwość dowolnej jego modyfikacji. Zobacz przykładowe konfiguracje Szczegóły »

Zestaw zawiera:

  • kocioł c.o. gotowy do podłączenia i pracy,
  • mikroprocesorowy sterownik kotła Tigra lub Negros (opcjonalnie),
  • wentylator WPA 06 lub większy w zależności od mocy kotła,
  • termometr manualny (słupkowy),
  • deflektor oraz stopka poziomująca podajnik,
  • ruszt żeliwny lub wodny,
  • akcesoria do czyszczenia - gracka, hak i wycior,
  • instrukcje oraz karty gwarancyjne kotła i podzespołów,
  • wybrany gratis - panel zdalnego sterowania, pompę c.o, strażak lub elektroniczną zawleczkę.

Produkt oznaczony jest znakiem CE.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego i dodatkowego oraz zmian cen.

Czas realizacji zamówienia może się wydłużyć w zależności od wybranej konfiguracji kotła (nawet do 30 dni roboczych). Dostępne konfiguracje mają charakter wyłącznie poglądowy i mogą się nieznacznie różnić od wersji rzeczywistej. Przed wybraniem konfiguracji zalecany jest kontakt telefoniczny - 62 741 64 58 (7:00-15:00 pn.-sob.)

 

Powrót

Najczęstsze pytania

Porady fachowców

Wymiana i konserwacja

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.